Jesteś tutaj: Blog Wyciek gazu. Co robić?

Wyciek gazu. Co robić?

Nie dajmy się zwieść, nie wszyscy domowi instalatorzy gazowi podlegają regularnym kontrolom. Często nie zauważamy skutków nieszczelności w naszych instalacjach. Wycieki gazu mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych i ekonomicznych. Ważne jest, aby w walce z nieszczelnościami gazowymi zrozumieć swojego wroga. Jak szybko rozpoznać wyciek gazu?

Jak pachnie gaz? - Czy jest bezwonny?

Wielu z nas uważa, że zapach gazu ulatniającego się z pomieszczenia jest niezauważalny. Ten mit jest nieprawdziwy. Istnieje możliwość organoleptycznego wykrywania wycieków gazu w budynkach mieszkalnych poprzez aromatyzację gazu. Charakterystyczny zapach gazu jest wywoływany przez THT, czyli związek chemiczny, który można wykorzystać do nawaniania. Wyciek gazu w instalacji gazowej w mieszkaniu jest niebezpieczny. Detektory gazu nie są wymagane do wykrywania wycieków gazu w nocy w domach, w których nie ma detektorów gazu.

Jak wcześnie wykryć wyciek gazu?

Chociaż zapach gazu może być czasem przytłaczający, nie zawsze wystarcza, aby ostrzec nas o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Zawsze należy mieć pod ręką wodę i płyn do usuwania wycieków gazu z zaworów lub rur. W celu wykrycia ulatniającego się gazu należy posmarować zawór pianą z mieszaniny płynu i wody. Jeśli na piance pojawią się bąbelki, prawdopodobnie ulatnia się gaz. Do sprawdzania wycieków gazu nie należy używać zapalniczki ani zapałek. Istnieje ryzyko omdlenia lub wybuchu, jeśli stężenie gazu w powietrzu jest większe niż 5-15%.

Zadzwoń: 535 060 650

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

Kraków

535 060 650
kontakt@anthrax.pl

Pon-Pt: 08:00 -20:00
Sob-Nd: 08:00 - 15:00

NA SKRÓTY


Profesjonalne usługi gazownicze. Montaż urządzeń gazowych, testy szczelności oraż wykonastwo instalacji gazowych w Krakowie oraz okolicy.